Kolędujemy dla Błażeja!

baej

8 stycznia 2017 roku (niedziela) o godzinie 17.00 w Kościele Parafialnym w Haczowie, odbędzie się koncert charytatywny pn. „Kolędujemy dla Błażeja".

Błażej Bałaban urodził się 10 marca 2015 roku z poważną wadą serca, tzw. zespołem HLHS. Pracuje mu tylko połowa serduszka, która musi być na tyle silna by utrzymać go przy życiu. Błażej zaraz po urodzeniu przeszedł operację serca w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym  w Krakowie. Dzielnie walczył o życie i po ponad miesiącu wyszedł ze szpitala do domu.
W lipcu kiedy Błażej miał cztery miesiące na badaniach kontrolnych wykryto, że przewężona jest komunikacja międzyprzedsionkowa. W związku z tym kolejny etapu leczenia kardiochirurgicznego (operacja Hemi Fontana) został przyśpieszony. Przed Błażejem i jego rodzicami jeszcze długa walka o życie i zdrowie, dlatego każdy grosz będzie krokiem naprzód i nieocenioną pomocą w tej nierównej walce. Błażej jest cudownym, wesołym, kochanym, ciągle uśmiechniętym dzieckiem. Razem z rodzicami mieszka w Haczowie i potrzebuje pomocy ludzi o dobrym sercu.

Podczas koncertu kolęd w Kościele Parafialnym w Haczowie wystąpią:

- Orkiestra Dęta „HEJNAŁ” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku
w Haczowie

- Chór „KAMERTON” działający przy Szkole Podstawowej w Haczowie
Organizatorami koncertu są:
Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie
Parafia Rzymskokatolicka w Haczowie
Szkoła Podstawowa w Haczowie 

Patronem honorowym wydarzenia będzie Wójt Gminy Haczów Pan Stanisław Jakiel.

Organizatorami są: 

Grzegorz Sobota (Dyrektor SP w Haczowie)

Ks. Adam Zaremba (Proboszcz Parafii Haczów)

Maria Rygiel (Dyrektor GOKiW w Haczowie)

 Plakat wydarzenia

Życzenia Świąteczne

boze narodzenie

Drodzy Parafianie, Szanowni Goście!

Czyż to nie cud, że dobry Bóg po raz kolejny pozwala nam zatrzymać się nad tajemnicą Wcielenia i doświadczyć Jego obecności pośród nas. Kontemplując Prawdę o Narodzeniu Jezusa przyjmijmy na nowo prawdę, że to wszystko czyni z miłości do nas – Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał nam swojego Syna Jezusa Chrystusa. Życzymy Wam wiary i miłości, zdrowia i cierpliwości, a zwłaszcza wytrwałości w głoszeniu Dobrej Nowiny, tam gdzie nas posyła.

Z darem modlitwy wasi duszpasterze.

 

Narodowe Święto Niepodległości

dsc 6290

11 listopada br. w Haczowie odbyły się Gminne Obchody 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Haczowie o godzinie 9:00, po której złożono kwiaty przy Pomniku Sługi Bożego Księdza Marcina Tomaki, w miejscu pamięci dla uhonorowania zamordowanych Haczowiaków w Miednoje w 1940 roku oraz przy Pomniku Poległych w Haczowie. Następnie uczestnicy udali się Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w  Haczowie, gdzie miały miejsce kolejne punkty programu uroczystości.

GALERIA ZDJĘĆ

Odpust i Dożynki Parafialne

wp 20160815 006

15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej) przeżywaliśmy w Haczowie Odpust oraz Dożynki parafialne. Kaznodzieją odpustowym był ksiądz neoprezbiter Jakub Fejkiel z Iskrzyni, który przewodniczył uroczystej Sumie. Zgodnie z tradycją w tym dniu poświęcone zostały zioła, kwiaty i wieńce dożynkowe. Starostami dożynkowymi byli: Magdalena Ziemiańska i Tomasz Wojtuń.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT