II Niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia Bożego
23 kwietnia 2017 r.

ZAPOWIEDZI II

Paweł, Piotr Wajda i Klaudia, Agnieszka Duplaga

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej Nowenna do Matki Bożej Bolesnej i zmiana tajemnic różańcowych. Przypominamy, że wierni mogą codziennie zyskiwać odpust zupełny za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji, lub obecnego w tabernakulum.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Syrię. Pomoc Syrii można wesprzeć, wysyłając SMS z hasłem SYRIA na numer 72052 lub za pośrednictwem strony: rodzinarodzinie.caritas.pl

3. Dziś Międzynarodowe Święto Caritas.

4. Msza św. w dni powszednie o 7:00 i 18:00.

5. Dzisiaj Uroczystość św. Wojciech – Patrona Polski. Ze względu na niedzielę wielkanocną, w liturgii będziemy obchodzić jutro.

6. We wtorek 25 święto św. Marka Ewangelisty.

7. We wtorek po Mszy św. wieczornej modlitwy uwielbienia prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym.

8. We czwartek 27 kwietnia przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka.

9. W sobotę 29 kwietnia dzień pamięci o męczeństwie duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Wśród męczenników jest również Sługa Boży ks. Marcin Tomaka, proboszcz z Haczowa.

10. W Niedziele Palmową miała miejsce zbiórka charytatywna na krośnieńskie Hospicjum. Zbiórkę przeprowadzili uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum z nauczycielami i rodzicami. W sumie zebrano 4500zł . Bóg zapłać za dar serca.

11. Za tydzień po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na rzecz naszej małej parafianki, Aurelki Adamczyk.  Aurelka ma 7 lat, jest przedszkolakiem. Ma chore serduszko. W ciągu 6 tygodni przeszła 3 operacje. Ma wszczepiony stymulator (rozrusznik) i wymaga dalszego leczenia. Pomimo tych komplikacji Aurelka jest radosnym i energicznym dzieckiem. Prosimy o  modlitwę i wsparcie finansowe. Zbiórkę przeprowadzą rodzice i pracownicy Przedszkola Samorządowego w Haczowie oraz pracownicy sklepu Groszek.

12. Powiatowy Zespól Doradztwa Rolniczego w Brzozowie informuje, że doradcy będą wypełniać wnioski obszarowe w dniu 29 kwietnia (sobota) w Gminnym Punkcie Doradztwa Rolniczego w Urzędzie Gminy Haczów w godz. 8:00 – 12:00.

13. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana sp. +Maria Barańska lat 88. Polećmy ja Miłosierdziu Bożemu. Ojcze nasz…, Zdrowaś Mario…, Wieczne odpoczywanie…

Ofiary na ogrzewanie kościoła (30 zł) oraz wywóz śmieci z cmentarza (20 zł) prosimy wpłacać na konto:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy oddział w Haczowie
77 8642 1070 2007 7000 0505 0001